• Antistat - esd

  SZKOLENIA

  Stosowanie się do zaleceń norm dotyczących zabezpieczeń przed wyładowaniami elektrostatycznymi jest podstawą do tego aby zminimalizować efekty ESD.
  Podstawą naszej działalności jest norma DIN EN 61340-5-1. Wszystkie oferowane przez nas produkty są zgodne z wymogami tej normy.
  W walce ze szkodliwymi skutkami ESD najbardziej zawodnym elementem jest człowiek. Inwestycja w wiedzę pracowników na temat ESD jest podstawą skutecznej ochrony i gwarantuje minimalizacje strat w procesie produkcyjnym. Praca z zabezpieczeniami przed elektrycznością statyczną można porównać do wojny. Najpierw trzeba wroga poznać, potem nauczyć się metod walki z nim.
  W tym celu oferujemy Państwu szkolenia, na których przedstawimy głównego wroga, powiemy jak wypowiedzieć mu wojnę i jak ją wygrać w iście napoleońskim stylu.
  Zdobyte doświadczenie nauczyło nas,że mimo wypracowanych standardów do każdego szkolenia należy zawsze podchodzić indywidualnie dlatego oferujemy szkolenia standardowe oraz „szyte na miarę”.
  Szkolenia są prowadzone przez najlepszych krajowych fachowców i członków komitetu normalizacyjnego. Warto podkreślić, że posiadają oni wiedzę nie tylko teoretyczną ale i praktyczną zdobytą w trakcie wieloletniej pracy.
  Wiedzą tą chętnie podzielą się z Państwem na szkoleniach standardowych:

  1) Szkolenie podstawowe kurs przeznaczony dla pracowników produkcyjnych oraz pracowników pragnących w sposób przystępny uzyskać wiedze bazową, poznać podstawowe informacje techniczne oraz najczęściej występujące zagrożenia. Taki kurs powinien przejść każdy pracownik mający kontakt z elektroniką w procesie produkcji i serwisu.
  Szkolenie przeprowadzone jest zgodnie z obowiązującymi normami. Gwarantujemy najnowszą wiedzę zgodną z wymogami obowiązującymi w nowoczesnej elektronice.
  2) Szkolenie zaawansowane dla koordynatorów zawiera wiedze praktyczną i teoretyczną na temat ochrony ESD w przemyśle elektronicznym zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami PN-EN 61340-5-1 i PN-EN 61340-5-2. Szkolenie przeznaczone jest dla audytorów ESD, osób sprawujących kontrolę w strefach EPA.
  Gwarantujemy dogłębną wiedzę na temat wymogów związanych z zabezpieczeniami przed elektrycznością statyczną niezbędną na stanowisku Koordynatora ESD.
  3) Szkolenie praktyczne z wykorzystaniem urządzeń pomiarowych szkolenie jest prowadzone „na żywym organizmie” czyli w hali produkcyjnej.
  Szkoleniowcy pokazują kursantom na co powinni zwrócić szczególną uwagę audytując dany obszar.

  oraz szkoleniach dedykowanych tzw. „szytych na miarę”:

  1) Szkolenie przygotowane specjalnie dla konkretnego klienta uwzględniające stopień zaawansowania kursantów oraz problemy dot. ESD, z którymi borykają się w swojej firmie.
  2) Szkolenie dotyczące jednego konkretnego problemu występującego w firmie, zasługującego na szczególną uwagę.

  W celu uzyskania dalszych informacji i szczegółowej oferty prosimy o kontakt


  AUDYTY

  Firma ANTISTAT-ESD korzystając z wieloletniego doświadczenia i wiedzy swoich pracowników świadczy również usługi:

  • Planowanie stref chronionych EPA oraz doradztwo
  • Badanie i ocena stosowanych materiałów, zabezpieczeń
  • Testowanie i ocena materiałów
  • Wykonywanie pomiarów kompleksowych lub pojedynczych elementów stref chronionych

  • -różnice potencjałów na osobach (podczas przemieszczania się)
   -rezystancja powierzchniowa i odprowadzania
   -pola elektrostatycznego
   -naładowania
  • Audyty zerowe

  • -raporty z badań,rekomendacje, doradztwo, certyfikacja
  Z nami będą Państwo pewni skuteczności stosowanych zabezpieczeń oraz świetnie przygotowani na ewentualny audyt przeprowadzony przez klienta.

  W celu uzyskania dalszych informacji i szczegółowej oferty prosimy o kontakt