Antistat

ANTISTAT ESD

Do czego służą maty antystatyczne?

Do czego służą maty antystatyczne

Przy przemysłowej produkcji elektroniki pracownicy mają dość specyficzne warunki pracy. Proste czynności, takie jak pocieranie różnych materiałów, zmiana ubrania lub nawet chodzenie mogą być przyczyną wyładowań elektrostatycznych.

Przeciwdziałanie elektryzowaniu

Aby zapobiegać elektryzowaniu materiałów możemy stosować m. in. maty antystatyczne ESD, które stanowią jeden z wielu elementów całego systemu zabezpieczeń ESD. Nawet drobne, niepozorne przeskoki ładunków elektrostatycznych mogą narażać przyrządy elektroniczne (ESDS) na uszkodzenia.

Jak działa mata antystatyczna?

Powierzchnie elektrostatycznie rozpraszające zmniejszają albo nawet neutralizuje nagromadzone na danej powierzchni ładunki elektrostatyczne. Maty ESD chronią przed wyładowaniami elektrostatycznymi produkt (urządzenie elektroniczne), które jest na nie narażony. Takie warunki pracy są częste w środowisku, gdzie pracownicy mają kontakt z wszelkimi elementami elektronicznymi. Różne powierzchnie takie jak podłogi oraz blaty podczas kontaktu z innym materiałem albo ubraniami wytwarzają wysoki potencjał elektrostatyczny, który może prowadzić do wyładowania. Dzięki m.in. matom antystatycznym można uchronić ESDS przed takim niebezpiecznym działaniem ESD.
Antystatyczne i antyzmęczeniowe maty

Maty naszej firmy są łatwe w instalacji przy maszynach. Takie wyposażenie zapewni większe bezpieczeństwo oraz komfort pracy. Maty antyzmęczeniowe działają tak samo jak zwykłe maty ESD a prócz tego: pobudzają krążenie, przynoszą ulgę mięśniom i stawą, poprawiają komfort stania, są miękkie i elastyczne, absorbują ciepło oraz odgłosy chodzenia, są antypoślizgowe. Zastosowanie takiej maty jest bardzo korzystne zarówno dla pracowników jak i pracodawców minimalizując wypadki i zwiększając komfort pracy pracowników a co za tym idzie ich efektywność i nieomylność.

Zalety mat antystatycznych
Maty antystatyczne dostępne są zarówno na podłogę jak i wszelkiego rodzaju blaty. Dzięki odpowiedniej technologii i budowie warstw mają właściwości antystatyczne, antypoślizgowe oraz są elastyczne. Łatwo się je montuje oraz mają znakomitą odporność na ścieranie, przecięcia, chemikalia oraz wysokie temperatury, dzięki czemu cechują się dużą trwałością. Maty podłogowe antyzmęczeniowe wpływają na samopoczucie osób z nich korzystających, dzięki czemu nie zmniejsza się ich efektywność. Ponad to wszystkie maty antystatyczne zdecydowanie zwiększają bezpieczeństwo pracy i zapobiegają szkodliwym wyładowaniom elektrostatycznym. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zwiększenie bezpieczeństwa oraz komfortu pracy w Twojej firmie.